Grzegorz Piwkowski

Grzegorz jest założycielem firmy High-End Audio. Od ponad 15 lat zajmuje się masteringiem. Bazą dla jego muzycznych poszukiwań była gra na perkusji i śpiew.

Grzegorz Piwkowski
W 1990 roku porzucił szkołę dla pracy w studio nagraniowym. Początkowo jako asystent potem jako samodzielny realizator i współproducent nagrań pracował dla Studia Izabelin i wielu polskich artystów sceny pop/rock. Dokonując nagrań dostrzegł potrzebę dalszej ingerencji w realizowany materiał muzyczny, co dało początek własnym eksperymentom masteringowym.Od 1993 roku pracował jednocześnie w studio nagraniowym i swojej firmie High-End Audio aby nadać doskonałe brzmienie nagrywanemu przez siebie materiałowi. Od 1995 skupił swoją aktywność wyłącznie na masteringu. Był pierwszym, który zaoferował profesjonalny mastering audio na polskim rynku muzycznym.

Praca z muzyką jest jego pasją. Interesuje sie sztuką współczesną (malarstwem i muzyką). Jego ulubionym malarzem jest Jerzy Nowosielski a kompozytorem Elliott Carter. Wolne chwile upływają mu na uprawianiu żeglarstwa, delektowaniu się winem i gotowaniem smakowitych potraw. Poza żeglarstwem jego ulubione formy aktywności fizycznej to piesze wycieczki, jazda na rowerze i pływanie.


W roku 2005 przeprowadził firmę do nowej siedziby przy Placu Konstytucji w Warszawie.